Закінчення. Початок тут

Є думка, що ГМО продукти не є шкідливими, оскільки це не доведено. Але я вважаю, що це не є доказом, що їх можна вживати. Адже і користь від них теж не доведена.
На цьому будується європейське законодавство в противагу північно- і південноамериканському, яке стверджує, що якщо не доведено, що вони шкідливі, то їх можна вживати.

Моя позиція така: якщо ми не знаємо, добре це чи погано, то принаймні кожен з нас повинен мати право вибору, чи готовий він заходити в цю зону ризику чи ні, експериментувати над собою чи ні.

Адже ми тільки на самому початку використання таких продуктів, і не знаємо які можуть бути наслідки. Тому питання, що з цим робити, залишається відкритим, а далі вчені даватимуть нам більше інформації, щоб приймати рішення.

Вважається, що вирощувати ГМО-сорти культур дешевше, оскільки потрібно менше вкладати в боротьбу з бур’янами і шкідниками. Але в Україні виходить навпаки. Оскільки більша частина ГМО посадкового матеріалу нелегальна, то і питання про його ефективність спірне.

Те, що ми отримуємо низький середній урожай по Україні, навіть використовуючи ГМО, можливо, наслідок того, що фермер бере найдешевший посівний матеріал. Врожайність у кращому разі — 2 т/га.

У того насіння, яке можна купити офіційно, — європейського чи канадського — 3-4 т/га. А сербська генетика показала 5,6 т / га.

Наші купують нелегальний матеріал, тому що він дешевше і їм так простіше. Що стосується обману споживача, це проблема безвідповідальності наших виробників.
Фермери також можуть не знати, що їх насіння — ГМО, якщо вони купують за готівку в сумнівних дистриб’юторів.

Тут важливе і питання іміджу країни. Тому що сірий ринок — це ще й неповага до інтелектуальної власності.

Існує й офіційна генетика українського виробництва, і часом вона показує результати практично на рівні європейської. Її варто купувати і з нею варто працювати. Те, що вона мало відома, — це питання слабкого маркетингу.

10483619_508366062629144_2421973582239085026_n-300x300Оксана Просоленко, керівник регіонального представництва Асоціації «Дунайська Соя» в Україні

Джерело: Agro FM