В Україні вперше будуть маркувати склади з непридатними пестицидами. Почнуть з Вінничини, де знаки безпеки нанесуть на 115 об’єктів. Про це з посиланням на Іллю Дяконовича, начальника управління використання водних об’єктів та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку в регіоні, повідомляє «Укрінформ».

За його словами, Вінничина отримала «у спадок» від колишніх колгоспів склади з величезними обсягами непридатних до використання ЗЗР.

«Упродовж 2007-17 років їх поетапно вивозили на утилізацію, а ті, що залишились, – інвентаризуються і перезатарюются. Але вони й досі лишаються небезпечними, тому ухвалено рішення промаркувати всі місця складування непридатних хімічних засобів захисту рослин», — розповів Дяконович.

Він додає, що Вінницька область першою провела інвентаризацію всіх непридатних пестицидів, і, ймовірно, першою завершить їх утилізацію.

Станом на початок листопада там уже виготовили 115 знаків для складів та 3 для Джуринського отрутомогильника. Знадобиться ще 230 позначень, аби встановити їх на під’їзді до небезпечних об’єктів.

Раніше AgroDay писав, що Україні у незадовільному стані зберігається 8-11 тис. тонн непридатних пестицидів. Знищити їх неможливо через правову суперечку єдиного заводу з утилізації з Міністерством екології.

У незадовільному стані зберігається близько 35% непридатних пестицидів. Оскільки такі хімікати часто лежать на покинутих складах під відкритим небом у пошкодженій тарі, вони створюють значну екологічну проблему.