За 2018 рік Україна продала в Євросоюз всього 38 млн курячих яєць. Підприємці не вибрали квот, які надає ЄС. А він дозволяє безмитно експортувати до 50 млн яєць, повідомляє “Інфоіндустрія” з посиланням на слова Сергія Карпенко, гендиректора Асоціації “Союз птахівників України”.

За стандартами Євросоюзу оснащені лише 5% птахівничих підприємств в країні, пояснює причину експерт, у решти немає грошей на зміну обладнання.

Проте, Карпенко прогнозує зростання світового попиту на яйця і відповідно їх українського експорту. За результатами року галузь очікує рекордний обсяг — близько 2 млрд яєць. Для порівняння: за 2017 рік цей показник досяг 1,48 млрд.

За дев’ять місяців українські підприємства експортували 1,25 млрд яєць, що майже на 20 % більше ніж за той же період 2017 року.

Причому компанії України відправляють на експорт майже третину вироблених яєць, і географія досить широка: ОАЕ, Катар, Ірак, країни Європи.

Як ми писали раніше, в серпні експерти прогнозували зростання експорту яєць на 35% і пов’язували це зі зняттям іншими країнами обмежень по пташиному грипу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.