Лісівники, науковці та представники Всесвітнього фонду природи WWF в Україні підписали клопотання про створення пралісів, повідомляє Державне агентство лісових ресурсів України.

На базі “Болехівського лісового господарства” на площі 150 га буде створено першу в Україні пам’ятку лісової природи всесвітнього значення. Це прецедент в Україні. Інші лісгоспи в Івано-Франківській області також незабаром набудуть цього статусу.

На черзі, можливо, Закарпатська та Чернівецька області.

Площа лісів у Прикарпатті становить 11 тис. га. Держлісагентство з січня 2018 року ввело мораторій на будь-які рубки на ділянках, ідентифікованих WWF як проліси або квазі-ліси, до прийняття офіційного рішення про статус кожного з них.

«Лісівники Прикарпаття чітко дотримуються цих вимог», — запевняє Руслан Осташук, начальник Івано-Франківського управління Держагентства.

Нагадаємо, що у 2017 році Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони лісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат».

Він визначає поняття «пралісів» і їх особливий правовий статус. На території таких лісів заборонені всі види рубок, будівництво споруд, прокладання доріг, проїзд транспорту, випас худоби, промислова заготівля недеревинних лісових продуктів.

Закон посилює кримінальну відповідальність за незаконну вирубку дерев або чагарників на територіях природно-заповідного фонду.