Українські компанії за червень-жовтень 2018 р. експортували 26,3 тис. т овочів борщового набору, що в 2,1 рази перевищує обсяги зовнішніх поставок за аналогічний період минулого року, повідомляє east-fruit.

Йдеться про сукупний експорт картоплі, столового буряка, моркви, цибулі та капусти.

Аналітики відзначають, що зростанню поставок посприяла літня посуха, що спостерігалася цьогоріч в більшості країн ЄС. Там недобрали значну частину врожаю, ціни на овочі зросли.

Особливо активно продається українська цибуля. Якщо в минулому році поставки були на рівні 1,7 тис. т, то зараз зросли до 13 тис. т, тобто в 7,7 раза.

Що цікаво, експортуючи цибулю, Україна нарощує імпорт цього овоча з Центральної Азії, щоб закрити потребу внутрішнього ринку. Позитивне в цій ситуації те, що імпортна цибуля — дешева, а своя на експорт продається дорого.

Досить різко за досліджуваний період виріс експорт білокачанної капусти — в 3 рази. Зовнішні поставки буряка і моркви додали 45%, картоплі —15%.

Якщо ж говорити про структуру експорту, то основна питома вага по даній групі товарів прийшлась на цибулю і картоплю. На них припало близько 90% експортних відвантажень.

Раніше AgroDay писав, що фермери масово відмовляються вирощувати овочі борщового набору. На внутрішньому ринку з ними багато не заробиш, адже протягом останніх років зростання цін не спостерігалося. При цьому учасники ринку не відносили борщовий набір до групи товарів з великим експортним потенціалом.