Однокурсник президента РФ Володимира Путіна Віктор Хмарін володіє в Криму виноробним бізнесом, повідомляють “Открытые медиа”.

Він є головою опікунської ради некомерційної організації “Союз землеустроителей”, а остання володіє компанією “Кіх-Шато”, зареєстрованою в червні 2017 року.

У серпні 2018 року «Кіх-Шато» підписала з владою анексованого півострова угоду про вкладення 1,3 млрд руб. ($9,3 млн) у створення агропромислового кластера і рекреаційної зони “Гранд Шато Лаванда”.

На неї адміністрація Криму виділила 111,2 га в оренду на 49 років в селищі Партизанське, що в 17 км від Ялти.

Це вже другий проект. Перший — виноробний кластер «Шато Феодосійська долина» біля селища Орджонікідзе під Феодосією — компанія створила в грудні 2017-го. Його вартість 1,5 млрд руб., і займе він 1 тис. га.

Хмарин навчався на одному курсі з Путіним на юрфаку Ленінградського університету, а в 1970-х одружився на двоюрідній сестрі Путіна — Любові Круглової. Зараз Хмарин — власник декількох компаній, зокрема, Далекосхідної земельно-інвестиційної корпорації.

Він же — голова Міжнародного громадського руху «Ми любимо Росію», почесний консул Сейшельських Островів в Санкт-Петербурзі і голова ради директорів інвестиційної групи «Миролюб», яка вкладає кошти і в аграрну сферу.

Раніше ми писали, що безпосередньо або через “сім’ю” всі винзаводи Криму зосереджуються в руках Путіна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.