Рентабельність продажів новоствореного підприємства, яке займатиметься виробництвом рослинного молока, складе 17,4%. Тобто кожен долар доходу принесе 17 центів чистого прибутку, свідчать розрахунки аналітиків Pro-Consulting.

Для такого бізнесу в Україні є достатня сировинна база. А використання високоякісних технологій, обладнання та низька собівартість дозволить продавати рослинне молоко як на внутрішньому ринку, так і на експорт.

В компанії зазначають, що підприємство зможе випускати соєве, мигдальне молоко, кунжутне, рисове, конопляне і навіть з насіння соняшнику чи лісового горіха.

Технологічна схема буде однаковою: спочатку замочування, потім подрібнення, гомогенізація і нарешті пастеризація.

Так як рослинне молоко є гарним живильним середовищем для розвитку пробіотичних мікроорганізмів, на його основі можна виготовляти йогурти і морозиво, які також користуються великим попитом у цільової аудиторії покупців.

Раніше AgroDay писав, що виробництво, наприклад, сиру тофу із соєвого молока окупиться за півроку. Капіталовкладення в обладнання, яке зможе переробляти півтонни сировини за годину, складуть €25 тис.