У вересні-жовтні Україна експортувала понад 6,3 тис. т картоплі пізніх сортів, що у 15 разів вище, ніж за той же період 2017 року, повідомляє EastFruit.

В Україні були найнижчі закупівельні ціни серед прилеглих країн, пояснюють цей ривок аналітики. Якісну картоплю оптом в Україні можна купити по $ 0,13 / кг, тоді як в Молдові – $ 0,21/кг, в Грузії — $0,19 / кг.

До речі, в Молдову і пішов значний обсяг експорту, вона закупила багато митої і упакованої ранньої картоплі. Відвантажувався товар також до Грузії і Білорусі. При цьому на внутрішньому ринку України таку картоплю беруть слабо.

Всього з травня Україна експортувала вже 11 тис. т картоплі, що також вище торішнього показника за такий же період на 3,4%.

В Україні непогано розвивається доопрацювання і упаковка картоплі, наводять фахівці ще один аргумент, що пояснює зростання експорту картоплі.

Як ми писали раніше, в Україні картопля зібрана в надлишку — вдвічі-трічі більше, ніж потрібно для внутрішнього споживання. Правда, багато картоплярів не дали хорошої якості і намагаються розпродати продукцію якомога швидше, тож ціни не неї впали.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.