1200px Southwestern Front Headquarter Kharkov 696x464

Апеляційний суд Харківської області визнав арешт майна та зерна “Росток-холдингу” правомірним

Апеляційний суд Харківської області, розглянувши 8 листопада 2018 р. апеляцію на судовий арешт на майно та зернову продукцію «Росток-Холдинг», підтвердив з урахуванням зібраних слідством доказів обґрунтованість та законність рішення суду першої інстанції.

Про це йдеться в рішеннях суду, які визнають дії правоохоронних органів щодо підприємств “Росток-холдингу” правомірними. Розгляд пов’язаний з досудовим розслідуванням кримінальної справи за фактом шахрайського заволодіння акціонерами “Росток-холдингу” Віктором Купавцевим і Віктором Кияновским грошовими коштами Якова Грибова в компанії Best Grain К / S (Данія).

Апеляційним судом Харківської області 8 листопада було винесено всього вісім рішень. Двома з них суд залишив в силі арешт корпоративних прав і нерухомого майна всіх підприємств «Росток-Холдингу».

Іншими шістьма рішеннями суд визнав обґрунтованим арешт зерна на елеваторах і в полях підприємств агрохолдингу, при цьому зобов’язав протягом 72 годин подати в суд першої інстанції клопотання із зазначенням точного обсягу арештованого зерна. Тобто будь-яка реалізація і відчуження зерна, що належить підприємствам “Росток-холдингу”, на сьогоднішній день знаходиться під забороною.

Як раніше писали ЗМІ, 4 вересня 2018 р. на Британських Віргінських островах компанія Samoran Investments Limited, яка є співвласником датської Best Grain До/S (Данія), подала позов до акціонерів «Росток-Холдингу» Віктора Купавцева і Віктора Киянівського за звинуваченням у шахрайстві.

Як тоді пояснив юрист Костянтин Лікарчук, що представляє інтереси Samoran Investments Limited: «Віктор Купавцев, будучи співвласником і операційним керуючим датської компанії Best Grain До/S, вивів шахрайським шляхом грошові кошти через підконтрольну йому компанію SIA Latexport. І з їх допомогою створив у 2010 р. «Росток-Холдинг» за сприяння свого партнера в агропромисловому бізнесі Віктора Киянівського».

Віктор Кияновсикй, будучи депутатом Чернігівської облради, у своїх податкових деклараціях за 2016 і 2017 роках приховав своє співволодіння «Росток-Холингом», що є прямим порушенням Закону України «Про запобігання корупції».