Співробітники лабораторії кафедри технології харчування Сумського національного аграрного університету, яка знаходиться на місцевому комбінаті громадського харчування, виготовили протеїнові батончики з додаванням борошна з цвіркунів, пише на своєму Facebook асистент інституту Дмитро Бідюк.

Цей інгрідієнт став темою магістерської роботи студентки Вікторії Каблюк. Дослідники самі ж і продегустували виготовлені ласощі.

До складу кондитерських батончиків експериментатори додали до 10% порошку з цвіркунів. “Виріб недосконалий і вимагає доопрацювання, – уточнює Бідюк, – але найцікавіше з цього всього те, що навіть при вмісті цвіркунів 10% вони взагалі не відчувалися! Але тільки колір став темніше контролю».

Молоді новатори виготовили 6 зразків: контрольний – без борошна і ще п’ять з вмістом борошна від 2% до 10%.

Наступним кроком молодих учених стане розробка zero bar – батончиків без лактози, глютену і цукру, а також органічних протеїнових батончиків з цвіркунами, обіцяє Бідюк.

Як ми писали раніше, фінська компанія Fazer почала випікати хліб з перемелених в борошно сушених цвіркунів, який містить більше білка, ніж звичайний пшеничний.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...