З сфер, пов’язаних з агро, найбільше розвивають сьогодні економічні відносини з Росією українські тютюнові («В.А.Т.-Прилуки» і «Філіп Морріс Україна») і пивна («Сан Інбев Україна») компанії, машинобудівники («Харківський тракторний завод») і виробники добрив («Сумихімпром», «Дніпроазот»), повідомляє Mind на підставі аналізу даних ресурсу YouControl.

Після початку конфлікту з РФ деякі виробники навіть наростили торговий оборот з сусідньою країною. Наприклад, «Харківський тракторний завод», що належить бізнесмену Олександру Ярославському, збільшив частку експорту в Росію з 75% в 2013-му до 95% в 2017-му і отримав в цьому році 100-150 млн грн доходу від поставок туди.

А компанія «Сумихімпром», яка у 2013 році майже не мала зв’язків з РФ, в 2017 році закупила там продукції на суму близько 200 млн грн, що дорівнює 40% в структурі імпорту цього підприємства.

“Дніпроазот”, контрольований групою “Приват”, наростив імпорт з Росії з 45% до 75%.

В цілому ж видання називає український агропром однією зі сфер, яка краще за інших переорієнтувалися з торгових відносин з РФ на країни ЄС, Західної та Південно-Східної Азії.

Також і рітейл, який раніше продавав багато російських товарів повсякденного попиту, переключився на українського виробника та імпорт інших країн.

Як ми писали раніше, у Росії знайшлися активи одного з найбільших українських виробників горілки – компанії Global Spirits Євгена Черняка, якій належить торгова марка «Хортиця».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.