2018 11 07 Enviro 2 696x392

Тетяна Шмаглюченко, власниця виноградників в Одеській області разом з чоловіком використовує в своєму сімейному бізнесі незвичайний спосіб зрошення, повідомляє Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

2018 11 07 Enviro 3

В умовах аномальної посухи, що вражає щорічно південні регіони країни, новаторські рішення особливо актуальні.

Більшість фермерів просто прив’язують крапельну трубку на висоті 20-30 см від землі. Вода розноситься хаотично вітром, зволожуючи якомога більше площі.

 

Лише невелике число виноградарів закопують крапельну стрічку під землю. Це ефективно і раціонально: волога менше випаровується з поверхні, комунікації невразливі перед зовнішніми втручаннями, є захист від агресивного середовища. Але такий метод дорогий.

Шмаглюченко знайшла золоту середину. Вони з чоловіком спорудили перпендикулярні відводи трубок від основного крапельного каналу, який знаходиться на поверхні, і завантажили ці відводи у вертикальні лунки.

Це істотно економить воду, і разом з тим вона надходить в прикореневій шар грунту. За допомогою капілярних сил вода утворює сферу, стимулюючи коріння рости у всіх напрямках на бажаній глибині. При цьому вологи для розвитку бур’янів така система не залишає.

2018 11 07 Enviro 4

У системі задіяні глибинні насоси, і щоб вона працювала безперебійно, подружжя встановило сонячні батареї, адже централізованої подачі електрики в господарство немає.