Міністерство оборони України через тендери замовило у київського «Військторгу» продуктів на 107,64 млн грн, повідомляють «Наші гроші» з посиланням на інформацію «Прозорро».

Згідно з інформацією, Міноборони закупило продукти з формальною економією в 0,1%. Однак якщо порівнювати з реальними цінами, то різниця більш істотна.

Наприклад, картопля обійдеться армії в 7,44 грн./ кг «Наші гроші» для порівняння приводять жовтневу ціну в супермаркетах (в середньому по 6,95 грн./кг.).

Однак, як ми писали раніше, оптова ціна на картоплю сьогодні 3-3,5 грн/кг, тобто більш ніж вдвічі нижче, ніж закуповує армія.

Столовий буряк військове керівництво придбало для своїх солдатів за ціною 9,00 грн/кг,  тоді як у супермаркетах вона була на третину нижчою (6,36 грн/кг), а якби Міноборони отоварювалося на оптовому ринку, то вона обійшлася їм в 4,5 грн/кг —  вдвічі дешевше.

Свіжу капусту відомство замовило по 7,98 грн./кг, тоді як середня оптова ціна на неї 6 грн./кг.

При проведенні тендерів у “Військторгу” було до п’яти конкурентів, і всі вони пропонували ціни до 30% нижче, проте Міноборони відхилило ці пропозиції з різних причин.

Засновник “Військторгу — киянин Андрій Усенко, а зареєстрована компанія на одеситку Ольгу Матковську. Через засновників і менеджерів «Військторг» пов’язують з так званою «генерал-єнакіївською» групою.

Це назва часів правління Віктора Януковича і тодішнього міністра оборони Михайла Єжеля, у якого був спільний бізнес з нардепом від Партії регіонів Юрієм Іванющенко («Юрою Єнакіївським»).

Нинішня армія зберегла монополію харчовиків Януковича, роблять висновок «Наші гроші».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.