Обсяг ринку безпілотних літальних апаратів (БПЛА) в Україні сягнув $1 млн на місяць, і 40% працює на сільське господарство, повідомляє Aggeek.

У аграріїв сьогодні достатньо фінансових можливостей і є великий інтерес і необхідність інвестувати в цю сферу, пояснюють таку високу частку експерти.

При цьому 50-60% ринку дронів України припадає на китайську компанію DJI – одного з лідерів і світового виробництва БПЛА (частка на світовому ринку – 70 %). Їх оборот в 2018 склав $3 млрд.

З нею DJI намагаються конкурувати Yuneec, Parrot, 3DR, Hubsan. Розвивається і українське дронобудування, але його сегмент на вітчизняному ринку невеликий.

В агро безпілотники використовуються в основному для обприскування полів і створення ортофотопланів.

Крім того в їх функції входять тепловізійна і спектральна зйомка для оцінки температури на полях, охорона угідь.

Сьогодні дрони собі можуть дозволити в основному великі підприємства. Для їх використання вони створюють окремі підрозділи. Найдешевший коптер з тепловізором коштує приблизно 80 тис. грн.

За рахунок запобігання крадіжок і іншої оптимізації виробництва, які забезпечують БПЛА, компанія повертає гроші, вкладені в дрон за місяць, максимум – за три.

Як ми писали раніше, законодавці обмежили вагу дрона, який можна використовувати в повітряному просторі України, 20 кілограмами, і він не повинен підніматися вище 120 м.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.