Walnuts Benefits Superfood 696x392

За минулий тиждень оптові ціни на чищені волоські горіхи впали на 36 % — в середньому до $4,97/кг. Обвал ринку аналітики пояснюють зниженням попиту на них за кордоном, повідомляє EastFruit.

Середня ціна, за яку можна було відвантажити великі оптові партії горіхових ядер на експорт, — $ 5,68/кг.

Український горіх котирувався в Європі завдяки відносно непоганій якості при низькій ціні, втім пропозиція продукту в цьому році на ринках Євросоюзу знизила попит на українські горіхи.

За даними європейських трейдерів, пропозиція істотно перевищила попит. Єдине, чим українці можуть залучити експортних партнерів — зниження ціни.

Хоча Україна вважається одним з лідерів європейського горіхового ринку, конкурувати з нею за всіма показниками готові багато країн, у тому числі і найближчі сусіди.

Так Молдова, хоча і істотно знизила виробництво і отримала в 2018 році найгіршу якість урожаю, ніж зазвичай, виграє за рахунок того, що продає свої горіхи на 28% дешевше, ніж Україна.

Аналітики навіть прогнозують, що частина садів там не будуть прибрані, але саме на молдавські ціни орієнтуються європейські імпортери, стверджують експерти.

Молдова експортує волоський горіх до Франції, Німеччини, Австрії, Нідерландів, Італії та Туреччини. Для порівняння: географія найбільших експортерів України: Білорусь, Ірак, Азербайджан, Франція, Греція і Ліван.

А Узбекистан по дешевизні горіхів побив навіть Молдову — в середньому менше $4/кг. І ця середньоазійська країна активно розвиває виробництво і експорт.

Як ми писали раніше, з 2019 року горіхові садівничі господарства почнуть об’єднуватися для створення великих експортних партій.