Влада Білорусі заарештувала 32-річного українця, який організував незаконний експорт плодоовочевої продукції в Росію, заборонений економічними санкціями проти РФ, повідомляє «Новое время».

Громадяни України і Росії в 2017-2018 роках купували яблука і помідори в Польщі і в Україні, ввозили їх в Білорусь, а потім транспортували далі — в Росію для продажу.

Білоруські правоохоронці затримали дві фури з товаром загальним обсягом 40 тонн, вилучили печатки, штампи, носії інформації, бухгалтерські документи, які велися у чотирьох підставних фірмах.

Винним загрожує ч. 3 ст. 233 «Незаконна підприємницька діяльність» у складі організованої групи Кримінального кодексу Білорусі. Вона передбачає максимальне покарання — 7 років позбавлення волі.

За два роки незаконного реекспорту санкційних овочів і фруктів, за даними фінансової міліції Білорусі, ділки могли збагатитися на суму близько $ 150 тис.

Як ми писали раніше, левова частка експорту українських томатів йде в Білорусь. Експерти припускають, що більшість помідорів через територію Білорусі реекспортується в Росію, яка раніше була найбільшим покупцем українських овочів.