Header 1 696x463

Воду, використану при переробці морепродуктів, можна пустити у виробництво кормів для тварин. Такого висновку дійшли фахівці технологічного університету Чалмерса (Швеція), повідомляє New Food Magazine.

Вода з рибокомбінатів, яку досі відносили до відходів виробництва, містить білки, пептиди, жири і мікроелементи і може використовуватися у виробництві продуктів харчування.

Технологи знайшли спосіб, як можна повертати ці поживні речовини назад в харчовий ланцюг.

Під час переробки оселедця, креветок і мідій безперервно відкачується велика кількість технологічної води. Вона ж використовується, наприклад, при виготовленні рибного філе, солінні і маринуванні оселедця.

Наприклад, щоб виготовити тонну маринованого оселедця, потрібно 7-8 тис л води, а для 1 т очищених варених креветок — 50 тис. л води і стільки ж для 3 т сирих.

З цієї збагаченої води можна витягти інгредієнти для кормів або вирощувати в ній мікроводорості. Кип’ячена вода від креветкової маси – це готовий запас поживних речовин.

«В суспільстві існує величезний попит на альтернативні джерела білка», – пояснює дослідницький інтерес до цієї теми Інгрід Унделланд, керівник проекту Novaqua з відділення біології та біологічної інженерії Технологічного університету Чалмерса.

За даними фахівців, вода містить до 7% білка і 2,5 % жиру. У технологічних водах від креветок також присутній астаксантин, червоний пігмент і антиоксидант, використовувані в якості харчової добавки.

«Наші розрахунки показують, що на рибокомбінаті до 15% білка оселедця, просто виливаються разом з водою», — каже Унделланд.

Використовуючи двоетапний процес, дослідницькій групі вдалося відновити до 98% білка і 99% жирів, збагачених омега-3, у вигляді напіврідкої біомаси. Її успішно протестували в якості корму для лосося.

Біомасу також можна використовувати для заморозки риби, захищаючи її від згірклості, що набагато ефективніше звичайної води.

Процес переробки водних відходів може стати економічно вигідною альтернативою їх очищення, яку зазвичай застосовують сучасні підприємства.