Ферма з вирощування перлів на островах Фіджі CIVA Fiji Pearls, що експортує свою продукцію в США і Японію, два роки тому пережила нелегкі часи, пише The Fiji Times.

Бізнес, як і все населення островів, постраждав від тропічного циклон “Уїнстон”. Під час стихії загинули 44 людини, зруйновані 40 тис будинків, так чи інакше постраждали 350 тис осіб, або 40% країни. Збиток від урагану оцінили в $ 1,4 млрд.

Сьогодні CIVA Fiji Pearls знову набирає обертів. Для вирощування перлин потрібно приблизно три з половиною роки, і підприємці готуються вже до квітня 2019-го вийти на колишні темпи зростання.

Перлинна ферма була заснована в 2008 році Клодом-Мішелем Превостом в рамках програми розвитку місцевих громад за підтримки Австралійського центру міжнародних досліджень в області сільського господарства (ACIAR).

У 2010 році CIVA Fiji Pearls почала виробництво перлів. Ферма розташована на навітряної сторони Тавеуні, третього за величиною острова Фіджі, і займає 55 га лагуни Вайлоа.

Компанія користується постійним припливом чистої води з південної частини Тихого океану для виробництва перлин неймовірної краси відтінків. Саме колір зробив фіджійські перли найзатребуванішими у світі, стверджують власники компанії.

У відновлення ферми після урагану Превосту і його партнерам довелося вкласти чимало коштів. «Ми вдячні міністерству рибного господарства островів, яке буквально стрибнуло у воду разом з нами, щоб врятувати наші популяції молюсків», – говорить він.

Виробництво відновлювали буквально всім світом: в цьому допомагали австралійський уряд, ACIAR, Європейський Союз через Тихоокеанське співтовариство (SPC).

На сьогодні підводні плантації CIVA Fiji Pearls налічують понад 50 тис молодняка молюсків, і ферма його постійно нарощує.

Компанія бере участь у проекті реабілітації рифів, виділивши для цього 10 % яєць своїх устриць, зокрема гігантського молюска Tridacna Maxima.

У виробництві перлів зайняті аборигени, в основному чоловіки-рибалки, а з недавніх пір CIVA Fiji Pearls працює і з жіночими групами.

«Ми навчаємо їх і даємо робочі місця на виробництві ювелірних виробів з перлів для місцевого ринку», – говорить Превост. На островах відкритий бутік, де продаються перлинні намиста, зроблені руками місцевих умелиць.

Найдорожчий браслет, сплетений в тропічному стилі з семи перлин, коштує там $ 1370.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...