Yabloki 2 696x435

Небувале перервиробництво яблук в Україні та країнах ЄС цього сезону не зашкодить їх експорту до Європи, вважають аналітики EastFruit.

Але такий прогноз може виправдатися лише для тих садівників, які вирощують яблука високої якості. Вони мають всі шанси отримати хорошу ціну при експорті. До речі, вона завжди на порядок вище, ніж на ті ж яблука, які продаються на внутрішньому ринку.

Зараз кілька українських компаній успішно відвантажують яблука на зовнішні ринки, і експорт як мінімум у п’ять разів перевищує показник на той же момент 2017 року.

Продажі в інші країни продовжать рости і в другій половині сезону, прогнозують аналітики, особливо у виробників з сертифікатом GLOBALG.A.Р і достатнім запасом яблук в сховищах.

Ціни на них будуть прийнятними, хоча і не такими високими як минулого року.

При цьому для успішного експорту українцям потрібно буде дати яблука більш високої якості, ніж у поляків. Тамтешнє їх виробництво в цьому сезоні досягне 5 млн тонн, а істотну частину цього врожаю Польща щорічно відвантажує на експорт.

Як ми писали раніше, з-за великого врожаю яблук садівникам доводиться продавати високоякісні фрукти за цінами десятирічної давності.