Hjkljlkjl 696x464

Найближче майбутнє рослинництва — за роботизованими тракторами в 100 кінських сил, таку думку висловлює Скотт Ширер, голова відділу харчової, сільськогосподарської і біологічної інженерії в Університеті штату Огайо у виданні The Sun Times.

Автономні трактори будуть масштабуватися аналогічно, наприклад, роботизованим доїнням, де робот-дояр обслуговує від 45 до 50 корів. Так само і залізний кібер-кінь буде розрахований на 300 га.

Причому більшої потужності ніж 100 «конячок» машині не буде потрібно, підкреслює Ширер. Перехід на більш дрібне роботизоване обладнання пов’язане в тому числі і з необхідністю полегшити ущільнення ґрунту – проблему, яку привнесли в агро важкі трактори.

“Агро — галузь, яка, на мою думку, повністю дозріла для робототехніки, — вважає Ширер. — Це набагато ближче, ніж ви думаєте».

Серед інших прикладів актуального застосування сучасних технологій у сільському господарстві експерт виділяє датчики для збору даних про стан грунту, контрольованих системах зрошення і дренажу, міських фермерських систем з контрольованим навколишнім середовищем.

Урбаністичні теплиці стимулюватимуть виробництво продуктів харчування ближче до житла більшості споживачів, пояснює Ширер.

З іншого боку, обробка рухатиметься в бік ферми, об’єднуючись з нею. Логістичні компанії будуть доставляти продукт від ферми прямо покупцю. “Магазинам зі скла і бетону недовго ряст топтати”, — резюмує експерт.