У сфері переробки овочів в Україні сьогодні найбільш перспективні сушка або заморозка, вважає Сергій Малиновський, керівник компанії «Импак» в інтерв’ю інтернет-виданню East Fruit.

Помиті та упаковані овочі українському споживачеві майже не цікаві, вважає він, хоча ті деякі вітчизняні підприємства, які виробляють таку продукцію, можуть робити її в три-п’ять разів більше.

“Внутрішній ринок масово купувати упаковані і шинковані овочі ще не готовий, — говорить він. — Це все ще виглядає для клієнтів більш екзотично, ніж прагматично. Картопля в нашій ментальності повинна бути дешевою, а краще — акційною, не фасованою. Хоча, безумовно, через якийсь час ринок до цього прийде”.

Ще п’ять років тому Україна виробляла і продавала втричі більше митих і фасованих овочів, які йшли в основному на експорт. Сьогодні ними активно цікавиться хіба що Молдова.

Сьогодні туди можна продавати якісну миту картоплю до 20 центів за кілограм. Причому Молдова потім реекспортує українську картоплю в Румунію та інші країни.

А ось виробників бебі-керрот (міні моркви) і спаржі в країні вже надлишок, вважає експерт. Мода на ці продукти і поява на ринку ще кількох учасників призведе до того, що вони не отримають колишньої прибутку і просто потоплять один одного, вважає Малиновський.

Біда українських овочівників в тому, що в країні перевиробництво овочів борщового набору, а експортувати його повноцінно аграрії не можуть, тим більше втративши основні ринки збуту — Росію та Білорусь.

При цьому, українські фермери швидко вчаться і вже вміють виробляти картоплю та інші овочі не гірше, а іноді і краще європейців, вважає Малиновський.

Їх експорт в ЄС ускладнюють тамтешні карантинні вимоги, які українські держслужби не інтегрували і не адаптували.

«До прикладу, в Україні оцінюють картоплю як продукт поза поля, розцінки на дослідження за останній час зросли в два-три рази, але це все ще кам’яний вік, і зовсім не ті документи, які потрібні в ЄС», — каже Малиновський.

В Європі досліджують не бульбу, а грунт, на якому вона росте. Якщо в ній немає карантинних організмів, можна отримати сертифікат без зайвої української бюрократії з безліччю документів і довідок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.