389191-696x394

«Дніпровський крохмалепатоковий комбінат», підконтрольний Президенту України Петру Порошенко, планує будівництво нових потужностей для виготовлення модифікованого крохмалю. 

Згідно повідомлення підприємства, розміщеного в реєстрі оцінки впливу на навколишнє середовище, новий цех буде розташований на базі існуючого виробництва в селищі Дніпровському.

Там виготовлятимуть сухий нативний і модифікований крохмаль з кукурудзяної сировини. Технологічний процес включатиме безпосередньо сушку, розсів та зберігання продукції.

Продуктивність цеху складе 250 тонн на добу, а очікувана тривалість будівництва — близько трьох років (34 місяці).

Для зведення цеху виділена ділянка землі площею 0,58 га. Заплановано створення 60 робочих місць.

Підприємство зазначає, що планова діяльність не матиме негативного впливу на рослинний і тваринний світ. Викиди забруднюючих речовин будуть незначними, у межах норми.

Зазначимо, що модифікований крохмаль — це продукт, оброблений ангідридами адипінової та оцтової кислот. У процесі обробки у такого крохмалю змінюють одну або кілька початкових характеристик, завдяки чому він є стійким по відношенню до високих температур.

Такий продукт не втрачає своїх властивостей навіть при багаторазовому заморожуванню і відтаванню, а також збільшує термін зберігання продукції в низькотемпературних умовах. До генно-модифікованих продуктів модифікований крохмаль не належить.