Величезний насип зерна, накритий поліетиленовою плівкою, — такий маловідомий метод зберігання продукції на елеваторах запропонували американські фахівці з Канзасу українським аграріям, пише інформаційно-консалтинговий Центр транспортних стратегій.

На перший погляд — доволі просто і ненадійно, проте ця технологія забезпечує необхідне збереження зернових і дуже економічна. Не потрібне будівництво складів.

Зерно просто накривається плівкою, під яку закачується повітря для забезпечення вентиляції і кращого просушування. Періодично повітря відкачують і закачують знову.

На території залізничного зернового терміналу сільгоспкооперативу МКС у Мілані (Канзас, США) під плівкою зберігаються 120 тис. т з 200 тис. т зерна, і лише залишок — у звичайних силосах.

Одне пластикове полотно може накрити до 27 тис. т, наприклад, кукурудзяного зерна. І зберігатися воно там зможе два-три роки, але за умови, якщо не порушувати герметичність.

Якщо склад розкрили, то товар потрібно продати за тиждень, максимум-два. Запакувати його назад і зберегти зерно в цілісності буде складно.

При такому методі зберігання втрати зерна становлять 3-5%, стверджує керуючий терміналу.