“Укрзалізниця” спільно з «1991 Open Data Incubator» відібрала 10 стартап-проектів, які повинні поліпшити її роботу діджитал-рішеннями, повідомляє «Дело».

На участь у програмі претендували 60 проектів. З десятки фіналістів AgroDay відібрав три рішення, які стосуються безпосередньо вантажних перевезень.

  1. UZ Air Guard буде моніторити об’єкти інфраструктури «УЗ» з допомогою безпілотних технологій, інспектувати гілки, мости і стан вагонів після вивантаження. За словами розробників, використання безпілотників для спостереження дозволить знизити крадіжки на залізниці на 40%.
  2. За допомогою Business Logic “УЗ” зможе перенести у віртуальне середовище всі операційні процеси і об’єкти: локомотиви, станції і клієнтів. Цифрова система буде моделювати різні ситуації і знаходити найбільш оптимальні стратегії для кожної з них.
  3. Система Prome Train на базі технології blockchain створить закриті ланцюжки поставки вантажів і зведе до мінімуму ризик шахрайства. На всі вантажі будуть наноситися датчики, які дозволять відстежувати весь шлях вантажу в єдиній системі.

“УЗ” надасть менторів, які допоможуть командам стартапів вивчити бізнес-процеси на залізниці і зрозуміти, як вони застосують тут свої інновації. Для цього «Укрзалізниця» відкриє розробниками проектів доступ до своїх баз даних та інфраструктурі.

У перспективі «УЗ» або прийме стартаперів до себе на роботу в окремий підрозділ, або буде співпрацювати з компанією, яку створять самі команди проектів. Керівники «Укрзалізниці» запевняють, що на подібні цілі компанія зазвичай виділяє бюджет на особливих умовах.

Як ми писали, комітет ВР з аграрної політики і земельних відносин і аграрні бізнес-асоціації вимагають через Президента України зниження тарифів на вантажні залізничні перевезення та звільнення в. о. голови правління “Укрзалізниці” Євгена Кравцова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...