Фермери, які зареєстрували свої підприємства з 1 січня 2016 року, отримають додаткові дотації від держави, повідомляє AgroNews з посиланням на слова Віктора Шеремети, заступника міністра аграрної політики України.

Уряд вводить пряму підтримку на гектар, як у країнах Євросоюзу. Там вона дорівнює 100 євро/га, в Україні складе 3 тис грн/га. Ця підтримка передбачена для фермерів, які володіють полями до 20 га. Тобто максимально такий аграрій зможе отримати 60 тис. грн.

Крім того, уряд доповнив свою постанову про фінансову підтримку розвитку фермерських господарств ще одним нововведенням. Аграрії отримають дотацію в 9,5 тис грн на кожного співробітника господарства.

«Це пряма підтримка на працюючого зареєстрованого члена господарства, – підкреслює Шеремета. – Але ця сума становить не більше 30 тис грн, тобто три члена господарства отримають цю дотацію. Як правило, невеликі наші господарства мають у своєму складі не більше трьох членів, якщо більше господарство, то воно отримає все-одно на трьох членів».

Є ще одна зміна в постанові: влада збільшила список банків, на кредити в яких фермери мають право отримати компенсацію від держави. Досі це можна було зробити тільки в чотирьох державних банках. Тепер до них додали комерційні.

Як ми писали раніше, Максим Мартинюк, перший заступник міністра агрополітики України, розглядає можливість збільшення дотацій фермерам і розширення програми здешевлення утримання корів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.