Майбутнє нашого харчування – за рослинною їжею. Принаймні, про це свідчать продукти, які були представлені на SIAL Paris 2018, найбільш інноваційній виставці їжі та напоїв, пише у своєму блозі на ukrainefood Жанна Дуфіна, національний консультант ФАО в Україні.

Серед представленого в Парижі можна було знайти боби, злаки, сушені овочі та фрукти, ягоди, і навіть жолуді та горіхи. Подекуди траплялися продукти з молоком — звісно, безлактозним. А м’ясо можна було побачити лише у окремо виділеній категорії.

Всі футуристичні студентські розробки – теж вегетаріанські, зазначає Дуфіна.

Серед нових продуктів фахівець виділяє spire – італійський веганський снек на основі спіруліни, гороху та рисового борошна.

Spire

Або Cheese it! Це харчова суміш на основі молотих кеш’ю (60%), агару, картопляного крохмалю, дріжджів, солі та лимонної кислоти. При змішуванні цієї суміші та аквафаби виготовляється веганський сир.

Сама аквафаба – це відвар, що лишається після варки нуту чи інших бобових – ще один дуже веганський і модний інгредієнт, яким замінюють яйця у стравах.

«Все дуже технологічно і абсолютно натурально», — говорить Дуфіна.

Навіть м’ясо, здавалося б справжнє, виявилося вегетаріанським. «Спробувала соєвий замінник і не одразу навіть зрозуміла, що це не справжнє м’ясо. Текстура, соус та спеції роблять свою справу», — зізнається експерт.

При цьому вона додає, що у раціоні майбутнього є місце і десертам. Вони теж веганські – шоколадний мус із аквафабою та фруктово-ягідними соусами або гарячий шоколад з жолудями.