Grechka 2 696x309

Одеська компанія “Олис” запустила в Казахстані завод з переробки гречки потужністю 9 тис. тонн на рік, повідомляє її корпоративний сайт.

«Оліс» створив для казахів підприємство під ключ: спроектував, повністю оснастив його своїм обладнанням, налагодив виробництво і авторський нагляд.

У компанії вже працює один завод в Казахстані — з переробки вівса з лінією виробництва пластівців.

Між тим, як ми писали раніше, Україна імпортує гречку з Казахстану вагонами, причому виробляють її в основному з російської сировини.

Про це говорить Микола Малієнко, голова Міжнародної асоціації виробників і переробників гречки. Не заперечує цього факту і Максим Мартинюк, перший заступник міністра агарної політики і продовольства.

За його словами, Україна купує значні обсяги російської гречки для задоволення потреб внутрішнього ринку. Крупа переробляється в Казахстані, і вже потім надходить на український ринок. Але ембарго на неї держава вводити не буде.

В Україні перероблену в Казахстані російську гречку продають по 10-10,5 грн/кг. правда, такий демпінг протримається недовго попереджає Малієнко. Як тільки імпортери побачать, що в Україні зникло власне виробництво, а це станеться в найближчі роки, ціни піднімуть в 2-3 рази.