Активний збір урожаю моркви призвів до того, що ціни на неї впали за тиждень відразу на 20%. І комерційні виробники, і населення пропонують овоч по 5-7 грн/кг. Про це в ефірі AgroFM розповіла Тетяна Гетьман, аналітик плодоовочевого ринку.

Гуртові ціни на моркву, за даними «Інфо-Шувар», нині сягають максимально 9 грн/кг, а в середньому знаходяться на рівні 7 грн. Митий вітчизняний овоч продається по 8-13 грн/кг.

Ціни на звичайну імпорту моркву фіксуються на рівні від 9,5 до 13 грн/кг.

До слова, активний імпорт моркви в Україну, як не дивно, цього року розпочався у вересні.  На той час овоч стабільно лідирував у списку найдорожчих продуктів «борщового набору» і цим скористалися білоруси.

Щодо інших овочів, то столовий буряк за тиждень подешевшав на 5%. З’явилось більше пропозиції по 6,6 і навіть 6 грн/кг. Середня ціна спустилась з 7 до 6,8 грн/кг.

Ціни на білоголову капусту лишились без особливих змін, хоча на початку тижня намітилась тенденція до зниження, але потім вони повернулись на позначку 6-7 грн/кг.

Незначне зростання ціни було зафіксовано по картоплі, на 5% піднявся середній показник цінового діапазону, а більшість картоплі на гуртових ринках продається по 3-3,5 грн/кг.

Цибуля цей раз продемонструвала черговий ціновий стрибок. Її вартість підскочила відразу на третину, до 8-11 грн/кг, оновивши тим самим абсолютний рекорд ціни по Україні.

Зазначимо, що цінова ситуація на українському ринку цибулі стимулює поставки з інших країн. Вже на початку жовтня Україна почала імпортувати овоч з Казахстану. Тоді його пропонували за тією ж вартістю, що і вітчизняний – 7-7,5 грн/кг.