Український експорт гороху змінює свій напрямок. Якщо раніше ТОП-покупцем української бобової була Індія, то зараз в цей список увірвалася Іспанія і Ємен, пише «АПК-Інформ».

Аналітики відзначають, що в ще 2017/18 МР Індія підвищила мита на імпорт гороху, і це кардинально змінило хід подій. Ціни почали демонструвати тенденцію до зниження.

2018/19 МР стартував з росту ціни на горох. Але їх стримувала деяка невизначеність з боку основних імпортерів. Відразу на три місяці (квітень-червень), причому заднім числом, імпорт гороху заборонила Індія.

На початку липня заборона була продовжена ще на три місяці. 30 серпня Індія скасувала дію ембарго, але через день знову його відновила.

Таким чином країна намагалася підтримати власного виробника і стабілізувати ціни на внутрішньому ринку. Але серед трейдерів це викликало певні занепокоєння, їм довелося шукати нові напрямки збуту. І вони знайшлися.

За липень-вересень 2018/19 МГ ціни попиту на жовтий горох в портах України вже зросли з 550-5850 грн/т до 6100-6700 грн. Певну підтримку цінам надали суміжні ринки, а також стримування аграріями великотоннажних партій.

За цей період порівняно з аналогічним періодом минулого сезону обсяги експорту українського гороху впали вдвічі, склавши 166 тис. т.

При цьому поставки в Індію скоротилися на 90%, до 14 тис. т. а трійку основних імпортерів склали Іспанія, Ємен і Туреччина.

Аналітики відзначають, що нині на українському ринку відзначаються різні настрої щодо подальших перспектив гороху. Але поки ясно одне: по “накатаній” вже не буде.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...