Україна призупинила відвантаження томатів на зовнішній ринок. Все тому, що експортери не в змозі зібрати необхідний обсяг товару для продажу за кордон.

Тепличні комбінати вже завершили реалізацію продукції попереднього обігу. Інші господарства збувають хіба що невеликі партії, повідомляє Українська плодоовочева асоціація.

Разом з тим, ціни на томати демонструють тенденцію до зниження. Тільки за минулий тиждень вони просіли на 15%. Зараз більш-менш якісні овочі можна придбати по 18-23 грн/кг, некондиційні пропонують по 14 грн/кг.

Причиною просідання цін є невисокий попит на внутрішньому ринку, пояснюють в асоціації. Крім того, стало значно більше некондиційного товару. Фактично зараз томат коштує на 22% менше, ніж на кінець жовтня минулого року.

Передумов для покращення ситуації учасники ринку поки що не бачать. Разом з тим, за інформацією трейдерів, перші пробні поставки томатів в Україну розпочала Туреччина. Коштують вони, на відміну від українських, від 1,21 $/кг або приблизно 34 грн.

Нагадаємо, раніше ціна на томати закритого грунту в Україні побила п’ятирічний рекорд. Тоді за тиждень овоч подорожчав відразу на 40% і продовжував зростати в ціні.