Із 58 зразків молочної продукції тільки 5 виявилося фальсифікатом, тобто приблизно 10%. Такими виявилися результати перевірок, які проводила в Києві Держпродспоживслужба, пише «Інфагро» з посиланням на Олександра Овчаренка, заступника головного управління відомства.

Наприклад, у вершковому маслі була виявлена «пальма».

При цьому він зазначає, що 23 проби з 58 мали порушення з безпеки. У них знаходили кишкову паличку або невідповідність мікробіологічних показників. Це могло статися через неправильне транспортування або зберігання товару при неправильному температурному режимі.

Всі порушення Держпродспоживслужба зафіксувала в неофіційних, незареєстрованих точках продажів. В офіційних мережах фальсифікату не було, каже Овчаренко, адже там існує додатковий нагляд у вигляді уповноважених ветеринарних лікарів.

«Зараз ми спільно з громадськістю і поліцією відпрацьовуємо ці точки», — уточнив він.

Найближчим часом Держпродспоживслужба обіцяє провести в Києві масові перевірки всіх продуктів харчування на відповідність параметрам безпеки. Інспектори планують відвідати понад 400 об’єктів, відібрати проби і направити на дослідження в лабораторії.

До слова, раніше Держпродспоживслужба проводила моніторинг порушень при реалізації вершкового масла по Україні. За 9 місяців поточного року таких випадків виявили 513. З цієї кількості в 185 випадках реалізацію масла було призупинено, у 463 — прийнято рішення про відкликання або знищення продуктів.