Тепла осінь сприяє розвитку шкідників на посівах озимих культур. Зернові потерпають від злакових мух, цикад, личинок совок, дротяників та хрущів. Ріпак атакують прихованохоботники та пильщики.

За даними Держпрожспоживслужби, у Лісостепу, на Поліссі, у північних і східних областях Степу личинки хлібної жужелиці та гусениці озимої совки виявлені в озимині після стерньових попередників на 5-85% площ. Посівів ріпаку від небезпечних шкідників потерпає до 15%. Також ріпак хворіє на альтернаріоз, борошнисту росу, циліндроспоріоз, фомоз.

Не відстають і гризуни — в середньому їх фіксується 2-5 колоній на кожному гектарі.

Михайло Горган, кандидат біологічних наук, говорить, що поширенню шкідників та хвороб сприяє недотримання сівозмін. Наприклад, якщо сівозміна насичена злаковими культурами, то хлібна жужелиця – проблема №1. Також посівам загрожуватимуть дротяники і хрущі.

Цикл розвитку покоління комах триває 3-4 роки, тому ту ж саму пшеницю доречно сіяти не частіше, ніж раз на чотири, пише Agravery. І дійсно – цьогоріч проблеми торкнулися переважно тих посівів зернових, де попередниками були стерньові. 

Також варто враховувати, що деякі хвороби є спільними для кількох культур у сівозміні — наприклад, сої, соняшнику та ріпаку. Але зараз класичної сівозміни мало хто дотримується, говорить експерт. Найбільш прибуткові культури (кукурудза, соняшник, соя, ріпак, пшениця) займають у сівозміні більше місця, аніж радить наука.

У подібних ситуаціях фермерам радять застосовувати інсектицидні протруйники насіння, планувати осінні профілактичні обробки фунгіцидом, вносити в ґрунт аміачну воду і безводний аміак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.