Один з найбільших оптових ринків риби і морепродуктів у світі — Цукідзі — змінює свою прописку. З центральної частини Токіо, де він пропрацював 83 роки, ринок цього місяця почали «перевозити» в район Тойошу.

Нова площадка в 1,8 рази більша — 407 тис. кв. м. Очікується, що тут рівень продажів значно зросте. Хоча і раніше він був досить вражаючим: щодня реалізовувалося 3 тис. т риби і овочів.

Fishmarket001

Старий ринок закрили для туристів ще в кінці вересня, а останні торги там відбулися 7 жовтня.

Fishmarket016

Вони запам’ятаються продажем 160-кілограмового тунця, за який вдалося виручити $38 тис.

E9hyhkarfzddv Jlzuts6oklnpn Wyfew7lfxulmv9kml57qv87jteiik A Kccdjyuxuzewu88woxdwahmgfq

Причиною закриття Цукідзі стала підготовка до Олімпіади 2020 року. На місці ринку столична влада планує звести парковку.

Fishmarket032

Fishmarket010

До слова, закрити ринок планували ще з 2016 року. Потім переїзд кілька разів відкладали.

Fishmarket020

Асортимент Цукідзі можна було назвати вражаючим. На прилавках знаходилося 400 видів риби і морепродуктів: від дрібних сардин до 300-кілограмових тунців, від дешевих водоростей до дорогої ікри, пише reuters. І працювало близько 65 тис. осіб.

Зараз Історія японського ринку почала новий відлік. З місця, яке розташоване в 2 км на схід від Цукідзі.

Nov 4

Як пише tokyocheapo, Тойошу дуже відрізняється від жвавого, брудного, але все ж чарівного і автентичного Цукідзі. Тут все майже стерильно, і тільки окремо позначені області доступні для відвідувачів.

Nov 3

Час, коли туристи могли торкнутися цінників тунця, минув, тепер все за скляними вітринами. Помацати можна хіба що інсталяцію найбільшого блакитного тунця, який в 1986 р. був проданий на старому ринку, вагою 500 кг.

Nov

Nov 2

Зазначимо, що офіційно Тойошу відкрили для відвідувачів 13 жовтня. А аукціони з продажу тунця можна буде відвідати з 15 січня 2019 року.

Фото: Bloomberg; Irina Kalashnikova