Maksim Berezkin 82929 696x464

Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримала підозрюваних у розкраданні $20 млн кредиту «Ощадбанку». Серед них — Максим Березкін, син народного депутата Станіслава Березкіна та екс-голова наглядової ради «Креатив Груп».

Усім підозрюваним 25 жовтня суд встановив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою і заставу в розмірі 5 млн грн, повідомляють «Українські новини».

САП наполягала на встановленні застави в 150 млн грн, і зараз вивчає питання оскарження рішення суду.

За даними слідства, в період з 2013 по 2015 роки посадові особи «Креативу» у змові зі співробітниками «Ощадбанку» підробили документи на отримання кредиту через підконтрольне йому підприємство нібито під покупку насіння соняшнику. Проте всі гроші тодішні власники агрохолдингу вивели в Беліз і Швейцарію. Потім цими ж грошима вони оплатили покупку корпоративних прав компаній, які володіли цінною нерухомістю.

Досудове розслідування у справі велося ще з 2016 р.

САП на своїй сторінці у Facebook повідомляє, що на момент отримання кредиту його гривневий еквівалент становив 160 млн. При цьому сам кредит був оформлений без застави майнових прав, що суперечило фінансовій політиці банку. Фактично «Креатив» міг розраховувати не більше ніж на $7 млн або 56 млн грн.

Всього затримано 10 підозрюваних у справі. Серед них також два співробітники банку і один колишній співробітник. Вони готували документацію з видачі кредиту, приховавши невідповідності в кредитному договорі.

До слова, сам Максим Березкін після продажу “Креативу” в 2015 р. заснував на базі активів, що у нього лишилися, компанію Greenstone. Згідно з відкритими джерелами, компанія вирощує зернові та технічні культури. Обробляє 32 тис. га угідь у Кіровоградській, Миколаївській, Чернігівській та Одеській областях.

Також Greenstone має сучасний свинокомплекс на 60 тис. голів на рік і селекційно-генетичним центром. Займається переробкою сої, виробництвом соєвої олії і шроту.