Закупівельні ціни на молоко в жовтні в середньому зросли на 4%, але все одно лишаються нижчими, ніж торік. Про це повідомила Асоціація виробників молока (АВМ). 

Екстра ґатунок в середньому купують 9,94 грн/кг (з ПДВ), що на 4,19% вище ціни вересня. Діапазон цін — від 9,30 до 10,40 грн/кг.

Вищий ґатунок за жовтень подорожчав на 3,43% та коштує в середньому 9,05 грн. Максимальне значення ціни зафіксовано в межах 9,60, а мінімальне — 8,20 грн/кг.

Перший ґатунку подорожчав найбільше, додавши в ціні 4,3%. Зараз його купують від 8,6 до 9,5 грн/кг, в середньому — по 8,49.

«Розрив між ціною різних ґатунків починає скорочуватися. Це відбувається за рахунок того, що ціни на екстра ґатунок дуже близькі до граничної, яку можуть заплатити переробники», — пояснюють в АВМ.

Проте, якщо рівняти з цінами минулого року, то екстра ґатунок зараз коштує на 2,83% менше, вищий — на 0,11%, а перший — 2,41%.

В короткостроковій перспективі аналітики очікують подальшого росту ціни на молоко. При цьому його виробництво буде сезонно скорочуватися, а собівартість зростатиме через подорожчання енергоносіїв.

Раніше повідомлялося, що умовний індекс прибутковості виробництва молока за результатами вересня нарешті зріс на пристойних 7,1%. Причиною цього стала активна переробка соняшнику та сої. Як наслідок — на ринку збільшилася пропозиція шротів (важливого складника кормового раціону корів) і ціни на них суттєво впали.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.