V Ilichevske Na Paromnoy Pereprave Stoit Fura S Polumertvimi Ovtsami 3554

У порту «Чорноморськ», що на Одещині, майже два тижні тримають фуру з 300 вівцями романівської породи. Більше половини з них уже загинули від голоду і отруєння трупними запахами, передає УНІАН.

Скотовоз повернули із Туреччини при спробі експорту українською компанією «Украніксар» (Дніпропетровська область), що спеціалізується на розведенні овець і кіз.

Співробітники порту говорять, що овець не пропустили назад в Україну через «якісь формальності». Тепер тварини гинуть і гниють.

Олена Севинч, директор «Украніксар», говорить, що до Туреччини фуру було відправлено поромом 6 жовтня, але одержувач за вантажем не з’явився. Тому без проходження митного контролю, фуру з вівцями повернули в Україну, і в порт «Чорноморськ» вона прибула 12 жовтня.

«Тут ветеринари заборонили в’їзд, заявивши, що вівці можуть бути потенційно небезпечними. Мовляв, тільки на утилізацію, проте і для цього жодних документів не надають», — говорить Севинч.

За її словами, в Держспоживслужбі в Києві спочатку заявили, щоб вона повернула овець до Туреччини або «утилізувала здорових тварин». Зараз говорять, що запит розглянуть в порядку черги.

Директор говорить, що намагається підгодовувати і поїти тварин, але дотягнутися до всіх неможливо. «Більш як половина тварин вже загинули від голоду, спраги, трупної отрути — живі, вдихнувши трупні пари туш, що розкладаються, падають і гинуть…», — розповіла Севинч.

Всі 300 овець — молоді особини, багато з них при відправленні до Туреччини були вагітні, але зараз у порту вони «втратили плоди».