Незважаючи на різноспрямовані тенденції на ринку карбаміду і продовження зниження цін на аміачну селітру, КАС в черговий раз виросла в ціні і стала найдорожчим азотним добривом.

На Балтиці тиждень пройшов досить активно. «Гродноазот» продав 25 тис. тонн КАС на тендері по 209 € т, що еквівалентно 241 $/т, FOB Клайпеда. В середині вересня білоруський виробник продав свій товар по 233 $/т. Ахемена продала партію КАС по 230 €/т, FOB. Товар буде поставлений на європейський ринок в грудні-січні.

В Європі вже торгується КАС з поставкою в 2019 році

В цілому, на Балтиці ціни підвищилися на тлі гарної торгівлі до 240-250 $/т, FOB. Помітних угод на Чорному морі не було і котирування номінально зросли до 230-250 $/т, FOB.

В Європі вже торгується товар з поставкою в 2019 році. Нагадаємо, що ЄС почав антидемпінгове розслідування щодо імпорту КАС з Росії, США і Тринідаду. Тому виробники з цих країн не поспішають пропонувати свій товар на такий далекий термін поставки.

З огляду на їх велику частку на ринку КАС в Європі, слід очікувати слабке пропозицію товару в наступному році в разі введення мит. Поки що ціни продовжують зростання. У Франції товар торгується по 220-230 €/т, FCA Руан.

Після виходу CF Industries на ринок з тендером на продаж крупного обсягу в кінці вересня, компанія знову зайняла вичікувальну позицію. Інші американські виробники поки також не продають великі обсяги, і обсяги торгівлі КАС в країні досить низькі. Як наслідок, ціни продовжують повзти вгору. 

КАС на ринку мало, а попит дуже хороший

Після подорожчання розрив у вартості КАС та інших азотних добрив збільшився. Наприклад, на Чорному морі і на Балтиці товар дорожче карбаміду на 13% і на 28% дорожче аміачної селітри. Однак, на відміну, наприклад, від аміачної селітри, вільного товару на ринку мало, а попит дуже хороший. Тому рух КАС в сторону здешевлення можливий, але він не буде значним.

Якщо навесні і влітку торгівля фосфорними активно велася на сході від Суецького каналу, то зараз центр змістився на захід. Як наслідок, ціни піднялися в Європі, але знизилися в Китаї.

Після тривалих і запеклих переговорів між ОСР та їх одержувачами в Індії була узгоджена ціна на фосфорну кислоту при поставках в четвертому кварталі 2018 року. Тепер товар буде поставлятися по 768 $/т, CFR, що на 10 $/т вище за попередню ціну.

Вартість очікувано зросла, але ВСР спочатку пропонували значно вищий рівень. Поки не була встановлена ​​ціна, індійські компанії, що проводили тендери на закупівлю як сировини, так і готових продуктів, не отримували пропозицій.

Після узгодження ціни з’явилося розуміння того, куди буде рухатися ринок, і торговельна активність збільшиться.

Уповільнення закупівель Індією і поки що невисока активність на внутрішньому ринку змусили китайських виробників в черговий раз знизити ціни на DAP до 408-412 $/т, FOB. Місцеві виробники очікують відновлення закупівель Індією і старту сезону на внутрішньому ринку.

Російські виробники відзначають зниженн закупівель амофосу Бразилією, але є хороший попит на діамофос в Європі. Ціни на Балтиці залишилися на рівні 428-435 $/т на амофос, і 430-455 $/т, FOB на діамофос. Вартість NPK 16:16:16 складає 310-320 $/т, FOB.

Виробники ледь встигають відвантажувати калій хлористий в Індію, Китай і Бразилію

Після підвищення ціни на фосфорну кислоту Індія навряд чи збільшить обсяги імпорту продукту для власного виробництва, оскільки ввезення готового діамофосу залишається більш вигідним, особливо після невеликого здешевлення в третьому кварталі. Якщо ціни на аміак і сірку зростатимуть, або хоча б будуть залишатися на тому ж рівні, індійські споживачі однозначно будуть віддавати перевагу імпорту готового продукту, що підтримуватиме ціни на діамофос у всьому світі.

Очікується вихід Австралії на ринок із закупівлями. Ці фактори, а також початок сезону закупівель фосфорних в Китаї може посприяти стабільності цін на фосфорні.

Учасники ринку калійних добрив відзначають відмінний попит у всіх світових регіонах. Виробники ледь встигають відвантажувати калій хлористий в Індію, Китай і Бразилію.

Таким чином, динаміка на ринку буде позитивною найближчим часом. Ціни на Балтиці на стандартний калій хлористий становлять 250-265 $/т, FOB.

Костянтин Кінжалов,  аналітик ІА «Інфоіндустрія»

За матеріалами Agro FM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.