Україна за січень-вересень 2018 року імпортувала 70,2 тис. тракторів загальною вартістю $451,4 млн. Для порівняння, експортовано за той же період лише 1061 одиниць, за які вітчизняні виробники виручили $6,2 млн. Про це з посиланням на дані Державного комітету статистики інформує «Інфоіндустрія».

Більшість тракторів, а саме 78%, українські аграрії купують з Китаю. Наша ж техніка переважно продається в Білорусь – такої 63%.

Згідно статистики, основними покупцями імпортної техніки є дрібні аграрії. Це вказує на пожвавлення в цьому секторі, а також на той факт, що ніша малосильних тракторів в Україні не заповнена.

Зростання в сегменті помітили і дистриб’ютори. За словами Роба Сміта, старшого віце-президента і генерального менеджера AGCO в Європі і на Близькому Сході, за перший квартал 2018-го року частка продажів тракторів потужністю 100-150 к. с. зросла до 48%, тоді як минулого року становила 36%.

За його оцінками, нині співвідношення імпортної та вітчизняної техніки в Україні становить 3:7. Але в подальшому воно буде змінюватися на користь імпортної – більш інноваційної та продуктивноюї. Очікується, щочастка імпортної техніки в 2018 році сягне 40%, а з часом — і 50%.