За півроку ввезення на митну територію України чистопородних племінних свиней збільшилося на 150%, ВРХ — на 115%. Про це на своєму Facebook повідомив Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства.

За його розрахунками, середня вартість ввезеної одиниці ВРХ складає $2345, або приблизно 65,7 тис. грн. З цієї суми державою в середньому відшкодовується 24 тис. грн — 36,5%.

Середня вартість одиниці ввезеної свині складає $957 (26,8 тис.). З цієї суми фермерам відшкодовується 5 тис. грн або 18,7% вартості.

В перспективі завдяки поліпшенню генетики покращаться й показники продуктивності в тваринництві. «Простіше кажучи – корови даватимуть більше молока», — пояснює Мартинюк.

За останні 5 років середній надій вже зріс на 47% і за підсумками 2017-го складає 6025 кг на голову в рік.

Якщо так піде і далі, то до 2025 року українські фермери мають доїти по 9000 кг/рік, прогнозує заступник міністра.

Це досить високий показник, але, для порівняння, в США вже надоюють 10 т молока від корови, в Ізраїлі – близько 12 т.

Мартинюк зазначає, що з рахунок держпрограм повністю або частково відбулися й інші позитивні зрушення в тваринництві. Зупинено темпи скорочення поголів’я корів, які утримується сільгосппідприємствами, з Єдиного державного реєстру тварин виведено «мертві душі», збережено більшу частку телят, що народились у господарствах населення тощо.

Нагадаємо, раніше AgroDay повідомляв, що в Україні скорочується поголів’я ВРХ. Але якісного молока стає все більше.