На гектарі стевії можна заробити до $270 тис. Такими розрахунками під час конференції поділився Володимир Стефанюк, завідуючим лабораторією природних цукрозамінників при Інституті біоенергетичних культур та цукрових буряків НААН України, пише seeds.org.ua.

За його словами, попит на стевію у світі постійно зростає. Це відображається і на цінах. Якщо 5 років тому тонна листа тонна листа коштувала $2,5 тис., то зараз за неї готові платити всі $10 тис.

Стевія вже має свій ринок збуту. Вона вважається доброю альтернативою цукру для хворих на діабет, а також тих, хто веде здоровий спосіб життя.

В Японії навіть заборонено експортувати стевію – все споживається на внутрішньому ринку. Таким чином країна забезпечує 90% своєї потреби у цукрозаміннику.

Обсяги вирощування стевії в Україні фахівець оцінює в 40 т сухого листя щорічно. Натомість реальна потреба складає 200 т.

Стефанюк зазначає, що вирощування культури — високозатратна справа. Якщо у Бразилії чи Парагваї рослина практично не потребує догляду, тільки скошуй, то український клімат для неї підходить лише частково.

«У нас стевія вимерзає. Перед заморозками її треба викопувати, коріння тримати в холодильниках чи підвалах. По весні – знову висаджувати», — розповідає науковець в ефірі AgroFM. Проте це не стає на заваді. В Україні уже є приватні плантації стевії в Полтавській, Дніпропетровській, Херсонській, Львівській, Житомирській, Київській областях.

Собівартість посадки стевії складає 25 коп. за розсадину. Хоча вже зустрічається, що саджанці продають і по 15 грн, і навіть по 75 грн, говорить Стефанюк. На гектар треба розмістити 80-100 тис. таких рослин.

Вже за перший рік з плантації можна мати до 2 т сухого листа. За нинішніми цінами це до $20 тис. виручки.

Більше заробиш, вирощуючи стевію на корінь. В такому випадку якраз і можна отримувати до $270 тис. з гектару прибутку, рахує науковець. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на півдні України можна вирощувати кілька врожаїв стевії на рік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.