Найбільш рентабельними ягодами в Україні за результатами поточного сезону стануть лохина і суниця садова. Таким припущенням в інтерв’ю east-fruit поділився Олег Босий, керуючий партнер «ФруТек».

І це незважаючи на зниження в порівнянні з минулим роком цін на ранню лохину, а також тривале просідання ціни посеред сезону.

Що ж стосується полуниці, експерт зазначає, що кілька років поспіль площі під нею скорочувалися, а це призвело до дефіциту ягоди на ринку.

«Якщо торік відчувалася нестача якісної товарної ягоди для свіжого ринку, то в поточному сезоні недобрали планові обсяги практично всі переробні підприємства», — говорить представник «ФруТек».

При цьому він зазначає, що роль України на світовому ринку ягід, як і раніше, зводиться до постачань сировини для переробників.

«Тут ми поки конкурентні в порівнянні з сусідами. Але в той же час важливо працювати над впровадженням сортів, технологій вирощування та післязбиральної доробки, для того, щоб отримати якість, яке чекають на ринку свіжої продукції», — додав фахівець.

Нагадаємо, Олександр Хорєв, експерт плодоовочевих ринків та аналітик ФАО, радить виробникам, аби втримати ціни, шукати нові канали реалізації ягід.