Білоголова капуста в Україні тільки за жовтень виросла в ціні на 35-40%. Порівняно з минулим роком ціни на овоч зараз вищі втроє, з позаминулим – у два рази, повідомляє «Інфо-Шувар».

При цьому аналітики звертають увагу, що ціни на капусту почали зростати ще з середини вересня, але найбільш інтенсивний ріст розпочався саме в жовтні, коли стартував масовий збір урожаю в господарствах.

На думку Тетяни Гетьман, експерта плодоовочевого ринку Східної Європи, ціни могли зрости через те, що фермери попросту стримують продажі в надії продати ще дорожче у другій половині сезону.

Проте якщо зростання триватиме і надалі, то нас почне «підгодовувати» Білорусь, де сьогодні капуста на третину дешевша, ніж в Україні. А от поставки з Польщі малоймовірні, там капуста пропонується приблизно за тою ж ціною, що і на нашому ринку, додає експерт.

За прогнозами Гетьман, на появу білоруської капусти в Україні можна очікувати вже при ціні 8-9 грн/кг. Зараз гуртові ціни в середньому тримаються на рівні 6,4 грн/кг проти торішніх 2 грн/кг.

Гуртові ціни на капусту. ОРСП “Шувар”

До слова, Україна не в перше планує імпортувати капусту з Білорусії, але раніше імпорт з цієї країни починався в другій половині сезону. Наприклад, у січні 2016 року Білорусь була головним постачальником капусти в Україну.

Востаннє різке збільшення цін на капусту в Україні спостерігалося в 2010 році. Тоді через аномальну посуху фермери зібрали один з найменших врожаїв за всю історію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.