Шавлію можна використовувати в якості елемента системи захисту садів. Посадивши 3-4 рослини в розрахунку на одне дерево, кількість обробок саду можна скоротити з 17-20 до двох разів. Про це на конференції розповів Михайло Федорчук, доктор с/г наук Миколаївського аграрного університету, передає «Інфоіндустрія».

Він зазначає, що можливість вирощувати шавлія в Україні з’явилася зі змінами клімату. Якщо раніше її культивували лише в Криму, то зараз підходять для вегетації умови південних областей, наприклад, Миколаївської та Одеської.

«Основна проблема – це бур’яни, особливо в перший рік вегетації. Так як у нас дефіцит вологи, то рекомендую сіяти шавлія під зиму», — додав Федорчук.

Крім того, шавлія є хорошим попередником для зернових. Останні протягом року не піддаються кореневим гнилям.

Вирощування шавлії – це недешево. На світовому ринку насіння коштує 150 €/кг. В Україні воно не виробляються взагалі.

Однак на ефіронос існує великий попит серед фармкомпаній, і він останнім часом зростає. Це робить вирощування шавлії вигідним для фермерів, додає експерт.

До речі, закупівельні ціни на сировину шавлії становлять близько 50 грн/кг. При цьому учасники ринку відносять його до переліку культур, дефіцит на які збережеться і в 2019 році.

Раніше AgroDay писав, що серед основних лікарських трав крім шавлії в Україні спостерігається також дефіцит ромашки, календули, м’яти, меліси і кореня солодки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.