Чверть українського ринку соняшнику знаходиться в тіні, повідомляє AgroPortal, посилаючись на дані Павла Коваля, гендиректора Української аграрної конфедерації.

Експерт пояснює це тим, що значна частина сільгоспземель, і під цією культурою зокрема, перебувають на нелегальному становищі.

Аналітикам підрахувати частку чорного ринку соняшнику було нескладно: Обсяг олії, яку експортує Україна не відповідає офіційно зробленому соняшнику.

25% тіньового ринку, за словами Коваля, створюють некоректну конкуренцію для компаній, що працюють в «білу», а також призводить до дисбалансу, пов’язаному з урахуванням ПДВ.

«Коли ми звертаємося до Верховної Ради та в Державну фіскальну службу України з ініціативою переглянути податкову політику в сегменті аграрних продуктів — знизити на окремі продукти ПДВ з 20%, наприклад, до 10%, отримуємо від них вагомий аргумент — виробники працюють у тіні», — розповідає Коваль.

Ще один аргумент фіскальної служби: у разі зниження ПДВ, бюджет зазнає значних втрат і компенсувати їх нічим.

За підрахунками аналітиків, при зменшенні ПДВ до 10% в будь-якому з сегментів агровиробництва держбюджет може втратити 22-23 млрд грн.

Конфедерація розуміє, що за короткий час вивести з тіні весь аграрний бізнес неможливо, але адекватна податкова політика цілком може поступово налагодити цей процес.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.