Майже 480 об’єднаним територіальним громадам (ОТГ), або 72% від загальної кількості утворених до 2018 року, держава передала 938,7 тис. га сільськогосподарської землі. Проте розпоряджаються вони нею неохоче. Про це свідчать результати моніторингу, які оприлюднив в Facebook Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства.

Він розповідає, що половину із цієї площі Держгеокадастру довелося інвентаризовувати з нуля. Отже, громада отримала «бездоганно оформлений актив, готовий для використання та розпорядження ним». Всі витрати на інвентаризацію покрили з бюджету.

376 ОТГ уже зареєстрували права на передані їм землі, тобто є повноцінними власниками.

Проте жодна з громад, які мають землю хоча б півроку, досі не проводила аукціонів щодо продажу права оренди на ці ділянки.

«При цьому частка вільних до передачі земель складає в середньому 20% від переданих площ і, виходячи із результатів аукціонів Держгеокадастру в відповідних районах, недостачі бажаючих взяти земельні ділянки в користування там немає», — ззаначає Мартинюк.

Фактично більшість громад не приймала жодних рішень по розпорядженню отриманими землями.

Одна ОТГ похапцем передала 14 ділянок загальною площею 26 га безоплатно у власність.

Мартинюк додає, що поки робити висновки зарано. Але обіцяє продовжити моніторинг використання земель, а в разі зловживань з боку ОТГ – втручатися.

Нагадаємо, передачу сільгоспземель за межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад Держгеокадастр розпочав з лютого 2018 р.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...