Депутати Верховної Ради з комітету аграрної політики і земельних відносин вимагають через Президента України зниження тарифів на вантажні залізничні перевезення та звільнення в. о. голови правління “Укрзалізниці” Євгена Кравцова, повідомляє «Інтерфакс».

«Бізнес збунтувався, — пояснює голова комітету Григорій Заболотний. — Ні з ким не консультуючись, відомство [в жовтні] підвищило тарифи на залізничне перевезення вантажів майже на 50%».

Народні депутати сподіваються, що цю проблему глава держави винесе на Раду національної безпеки і оборони. Мовляв, саме Рада може прийняти рішення і про повернення попередніх тарифів, і зміну нинішнього керівника залізниці, який, за словами Заболотного, «є несистемним, поганим менеджером в цій сфері».

Того ж вимагають численні аграрні асоціації України. Наприклад, на думку Тараса Висоцького, гендиректора УКАБ, підвищення тарифів призведе до додаткових витрат аграріїв в мільярди гривень, збитковості вирощування зернових та зриву осінньо-польових робіт.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» ще на початку року підвищила тарифи на перевезення для аграріїв на 12%, і в сукупності з жовтневим підвищенням в цілому за рік вони зросли більш ніж на 60%.

Як ми писали раніше, через колапс на залізниці — підвищення тарифів, брак тяги і закриття станцій — у агробізнесу зриваються контракти на мільйони доларів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.