Ціна на українську соняшникову олію на FOB-Чорне море збільшилася на 5 $/т — до 660-665 $/т, повідомляє електронна зернова біржа України Grain Trade.

Падіння цін на рослинні масла зупинилося, констатують трейдери. А почалося все з потужних злив у Штатах. Вони сильно загальмували прибирання сої.

На кінець минулого тижня американці зібрали лише 38% площ від плану. Для порівняння: на той самий момент в 2017-му було прибрано вже 47%, а в середньому за останні п’ять років до середини жовтня сою скошували на 53% угідь.

Таке зниження темпів відразу позначилося в останньому звіті USDA – котирування на сою і масло з неї на Чиказькій біржі відразу поповзли вгору: до 325 $/т і 655 $/т відповідно.

Втім, прогнозована суха і тепла погода наступного тижня почне знову тиснути на ціни.

Так чи інакше, зупинка падіння цін на рослинні олії утримає і зниження закупівельних цін на український соняшник. При цьому окремі переробники, користуючись ситуацією, підняли їх на 50-100 грн/т – до 10,1-10,5 тис грн/т з доставкою.

При цьому українську соя все ще слабо користується експортним попитом, тому серед внутрішніх переробників ажіотажу немає. Беруть вони її не дуже охоче, вибираючи високопротеїнові боби. Через це закупівельні ціни на сою падають.

У порту на вивезення з країни ГМО-сою можна продати за 340 $/т, а внутрішньому переробнику — за $390/т з доставкою. Причому в основному заводи беруть сою відразу у агровиробників, і посередники нею практично не цікавляться.

Як ми писали раніше, ціни на соняшник та олію з нього опустилися до мінімального рівня з 2009 року, а від США очікували в цьому році рекордний урожай сої.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.