В Україні на утилізацію надходить не більше 50% тари від використаних аграріями пестицидів та отрутохімікатів. Такими даними поділилися в компанії BASF, передає agravery.

Враховуючи те, що препарати цього виробника купують переважно великі сільгоспвиробники, видання допускає, що загалом тари утилізується ще менше. І опитані компанії, що продають сільгоспхімію, підтверджують — цей відсоток дуже низький.

У агрохолдингів для утилізації тари існують цілі відділи. Використані каністри під час приготування робочого розчину миються. Далі їх складають на палети, обгортають скретч-плівкою і чекають обслуговуючу компанію, яка централізовано все вивозить на утилізацію.

«Це зручно. У нас 25 тис. га і уявіть собі, куди подіти всю тару, яку ми використовуємо за сезон», — говорить Ярослав Мазуренко із «Волинь-Зерно-Продукт».

Дрібні виробники часто не здають тару взагалі. Вони її використовують для зберігання чогось іншого, спалюють або викидають на смітник. У найгіршому випадку далі ця тара застосовується для продажу фальсифікованої продукції.

Все тому, що обслуговуючим компаніям невигідно їздити сотні кілометрів за кількома пустими каністрами. Фермеру відвозити їх самостійно – теж.

Загалом за минулий рік в Україні офіційно утилізовано, знищено та відправлено на смітник 17,2 тис. т пластикових відходів, а це лише 35% від того, що було накопичено за цей час. Скільки із них складає тара з-під агрохімії, невідомо.

За розрахунками видання, на територію України щороку потрапляє ніяк не менше 7 тис. т пластикової тари з хімікатами. Якщо врахувати, що утилізується її лише 35% (як в середньому по країні), то лише за минулий рік на нашій території накопичено 4,5 тис. т небезпечного пластику.

Проте небезпеку становить не лише сама тара. Раніше AgroDay писав, що також існує проблема утилізації непридатних пестицидів. Більш як третина з них зберігається в незадовільному стані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...