На 3,5-гектарній плантації гарбузів за сезон можна виручити 300 тис. грн. Про це свідчить досвід фермера Леоніда Гасюка, який вирощує овочі в с. Довжок на Хмельниччині та переробляє насіння на олію, пише expres.online.

За словами фермера, виготовляти олію найкраще з голонасінних гарбузів.

Щоб отримати вищий вихід насіння, він вдається до загущення посівів, висаджуючи кожну рослину на відстані 0,4-1,5 метри. Також застосовує додатковий полив.

З 4 кг гарбузового насіння Гасюк отримує літр олії. Загалом на своїй плантації він має щороку 2 т сировини, з якої можна вичавити 500 кг олії.

За літр отримує 600 грн, тоді як за насіння закупівельники пропонують всього 40 грн/кг.

«Один лише посівний матеріал коштує 400-600 грн/кг. А ще потрібно врахувати витрати на збір врожаю, сушіння. Тому вирішив вичавлювати та продавати олію», — пояснює фермер і додає, що попит на таку продукцію існує — гарбузову олію використовують в кулінарії та фармацевтичній галузі.

Аби зменшити виробничі затрати, Гасюк перейшов з покупного насіння на власне. Самостійно заготовляє добриво, компостуючи листя та бур’ян.

Для збору врожаю використовує власний комбайн. Також має сушку на дровах, вона обійшлася в 25 тис. грн. Чавить олію на маслопресі, його вартість складає 15 тис. грн.

Нагадаємо, у 2018 р. українські аграрні підприємства подвоїли посівні площі під гарбузами на фоні великого експортного попиту.

Раніше AgroDay писав, що інвестиції у вирощування гарбузів окупаються за 4,5 місяців.