За дев’ять місяців 2018 року експорт українських тепличних томатів знизився до історичного мінімуму, повідомляє сайт «Аграрії разом» з посиланням на Українську плодоовочеву асоціацію.

З січня по вересень Україна відправила на зовнішні ринки 10,7 тис. т помідорів, що на третину менше обсягу, якої країна вивезла за той же період 2017 року. У фінансовому вираженні експорт впав на 20% — до $8 млн. 

Експерти пов’язують цю тенденцію з сильним зменшенням пропозиції тепличних томатів на українському ринку через прохолодну погоду, зниженням середніх температур в нічний період і різкими перепадами температури протягом доби.

Через це дозрівання томатів в теплицях сповільнюється, вибірки їх скорочуються.

Також раніше ми писали, що за перші сім місяців 2018 року Україна скоротила експорт томатів на 24% порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Тому що знизився попит на українські помідори з боку головного їх покупця — Білорусі, на частку якої припадає 75% всього українського експорту цієї продукції.

Водночас суттєво зріс імпорт помідорів — у 1,7 рази з початку року. Україна ввезла 48 тис. т томатів на суму $30,8 млн — і це також стало рекордом за весь час незалежності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...